Bisiklet Jantı Profilleri

Alüminyum bisiklet jantı profilleri, bisikletlerin günümüzde hem çevreci hem de sağlıklı yaşamı destekleyen ulaşım araçları olması sebebiyle kullanım oranları artmaktadır.

Ülkemize genellikle uzakdoğu üzerinden ithal olarak getirtilen bisiklet jantı profilleri Özen Alüminyum Ar-Ge departmanının çalışmaları ile istenilen ölçü ve şekillerde üretilmektedir. Yerli üretim ile kullanılan alüminyum profiller ülkemiz kaynaklarının verimli kullanılması açısından da önemlidir.

Alüminyum Bisiklet Jantı Profilleri Nasıl Üretilir

Özen Alüminyum tesislerinde mevcut iki adet pres ile ekstruzyon işlemleri yapmaktayız.  Fabrikamızda 1.000 T, 1460 T ve 2100 T’luk preslerimiz ile 230 mm genişlikte, 14 metre uzunlukta yekpare üretim yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan bisiklet jantı profili için tasarım ekibimiz gerekli ölçülendirme ve CAD-CAM işlemlerini tamamladıktan sonra üretilen kalıplarda profilin istenilen ölçüde üretimi yapılmaktadır. Mevcut alüminyum bisiklet jantı profillerimizi http://www.ozenaluminyum.com/?urun-kategorileri=bisiklet-janti

kategori sayfamızda bulabilirsiniz

Alüminyum Bisiklet Jantı Profili

Preslerden çıkartılan alüminyum jant profilleri mekanik işlem bölümünde istenilen çap ve boylarda bükme işlemine tabi tutulur

Ekstrüzyon yapılan jant profilleri , alüminyumu dış etkilerden korumak adına eloksal tesislerimizde istenilen renk ve parlaklıkta eloksal işlemine tabi tutulmaktadır. Eloksal işlemi gören alüminyum profiller uzun süre oksitlenme yapmadan kullanılmakta ve bu işlem sırasında yüzeyinde bulunan istenmeyen malzemeler temizlenmektedir.

Eloksal işlemi ardından, Termik fırınımızda bekletilen profillerin sertleştirilmesi ve kaynaklanmaya hazır hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Genellikle müşterilemizin talebi doğrultusunda jant profillerimiz eloksal işlemleri ardından sevk edilmektedir.

Neden Alüminyum Bisiklet Jantları

Alüminyumun hafifliği, gelişen bisiklet teknolojisinde karbon fiber yapılar ile rekabet halindedir. Alüminyum profillerin karbon fibere göre maliyetlerinin düşük olması ve neredeyse tamamının geri dönüştürülebilir olması alüminyum kullanımını öne çıkarmaktadır.

Bisiklet Jantı Profili Üretimi

Özen Alüminyum Entegre bir alüminyum profil üretim tesisidir. Firmamızda istediğiniz ölçülerde jant profillerini tasarlatabilir ve üretimini sağlayabilirsiniz İletişim sayfamızdan size en yakın fabrikamız ile iletişime geçip üretiminize bir an önce başlayabilirsiniz. %100 yerli sermaye ile üretimi yapmakta olan firmamız, ürün ithalatının yerine yerli üretimi her zaman desteklemekte ve ülke ekonomisine katkı için ikame ürünleri geliştirilmesine yardımcı olmaktadır. 50 yıla yaklaşan tecrübesi ile firmamız alüminyum sektöründe milli sermayeyi desteklemeye devam edecektir.

Bisiklet Jantı Görselleri